KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13195047
nr 1319 5047
Ã…ke Lagerborg
(1927-2020), Sverige
Blandteknik, "Idé - I still have a dream". Signerad, daterad 1969. Mixed media, 26x26 cm
Åke Lagerborg, svensk skulptör född 1927 i Stockholm, död 2020 Örnsköldsvik.
måndag 13 april 2020
kl 18:56:47
Ã…ke Lagerborg
Läs mer om Ã…ke Lagerborg